24 Ocak 2011 Pazartesi

Dudaklar...

Biraz uzunca bir ara vermek zorunda kaldım nedenini açıklayınca benim mutluluğumu paylaşacağınızdan hiç şüphem yok dostlar!:)
Bloğu biraz ihmal ettim, hemen sizlerden bu ara için özür dileyerek bu ayrılığın nedenini anlatmaya başlıyorum…
Sektörün önde gelen yarışmalarını elimden geldiğince takip ediyorum yaptığım işlerin yanı sıra… De Beers, Swarovski, HRD gibi sektörün önemli isimlerinin yarışmalarından aldığım ödüller benim için çok çok önemli ve bir o kadar da özeller… Bu tarz yarışmalar haricinde ilk kez hayallerimi süsleyen okulun burs yarışmasına katıldım. Her yıl her bölümde 1 kişiye verilen bursu bu yıl benim projem kazandı:) Dolayısıyla üniversiteden mezun olduğum zamanlarda hayallerimi süsleyen bu okula sonunda master için gidiyorum :) İkinci master olacak benim için ama bu farklı olacak eminim:) Kısa bir süre sonra Roma’dan yazmaya başlayacağım sizlere… Yapılması gereken hazırlıklardan kafamı kaldıramadım bir süredir… Biliyorum bu ihmal için geçerli bir sebep değil ama idare edin beni bir süre:)

Trend focus yapalım bu yazıda… Dudak figürünün ilham verdiği birkaç koleksiyona bakalım…
Dudak figürü birçok tasarımcıya ilham veren bir detay… Birkaç yıl önce vitrinleri süsleyen bu figür tekrar karşımıza çıkıyor.

Dikkatimi çeken bazı tasarımları hemen paylaşıyorum sizlerle…

Betsey Johnson tasarımlar gerçekten çok keyifli görünüyor. Değil mi? Pembe rengin cazibesi ön planda… Siyahla birleşince de iyice göz alıcı oluyor.


Delfina Delettrez’in tasarımlarına baktığımızda yine göz alıcı renklerde dudak formlarıyla karşılaşıyoruz. İncilerle birleşen dudak figürleriyle yapılmış kolye ve küpeler…Aurelie Bidermann’ a ait küpe, Sonia Rykiel tasarımı kırmızı çanta, alt sırada ise Marc Jacobs imzalı çanta ve bileziği görebilirsiniz…


Lady Gaga’nın da tercih ettiği saç tasarımcısı Charlie Le Mindu Londra defilesinden bir kareyle yazımı sonlandırıyorum…Hiç yorum yok:

Yorum Gönder